V SOUČASNÉ DOBĚ JIŽ NEMÁME ŽÁDNÁ VOLNÁ KOŤÁTKA.

JE ALE MOŽNÉ, ŽE SE JEŠTĚ NĚJAKÝ PRCEK UVOLNÍ, NĚKTEŘÍ ZATÍM ZŮSTÁVAJÍ V POZOROVÁNÍ...

 

U některých koťátek potřebuji více času, abych vysledovala, zda budou vhodná popř. na chov a výstavy. U některých to vím hned... Proto prosím o trpělivost.

Návštěvy jsou možné až po prvním očkování, tj. v 8mi týdnech nejdříve.

Snažím se vždy z celého srdce najít ke každému koťátku odpovídajícího páníčka/y, aby do budoucna byli oba/všichni spokojeni. Proto prosím o zprávu, ve které napíšete něco o sobě, důležité je, zda máte děti, jak staré, další zvířata apod... a o jaké pohlaví, barvu, varietu máte zájem. Pokud hledáte jen super mazlíka, tím jednodušší výběr :) Vše je dále na dohodě, podstatná je vzájemná důvěra. 

Možná se může zdát, že z koupě kotěte dělám kovbojku, ale pořizujete parťáka na dalších 15-20let a správný výběr je velmi důležitý. Nejde o housky, že :)

 
 
 

Chování typické pro kočky se utváří kolem 3. týdne věku a končí v 7. a 8. týdnu věku kotěte. Hrát si začíná kolem 3. týdne s ostatními koťaty a s matkou. Kotě se tak učí zatnout drápky a zajímat se o kořist, hmyz nebo malé předměty. Chování lovce typické pro tento živočišný druh se začíná utvářet na konci prvního měsíce.

 

Učení se sociálnímu chování vůči člověku nebo psu začíná kolem 3. týdne a končí okolo 3. měsíce.

Kotě se musí nacházet v prostředí, které je obohacené o vizuální a sluchové podněty. Kotě si zvyká na dotek, na pohlazení, když ho pochováte alespoň několik minut denně a necháte ho v blízkosti dětí, zvířat nebo když ho budete vystavovat  různým zvukovým podnětům.

Jeho budoucí chování velmi závisí na rozmanitosti prostředí a podnětů, kterým ho budete vystavovat v tomto raném období života.

 

Socializace a běžný ruch v domácnosti je velmi žádaný a já si zakládám na tom, že naši prckové jsou opravdu trénovaní na spoustu podnětů, mazlení, stálý kontakt a jiná zvířata. V mém chovu je toto hlavní prioritou: vychování opravdu mazlivých, odolných a nebojáných ragdůlků :)

 

Koťátka odchází do svých nových domovů ve věku 14.-16.týdnů.

Vše je ošetřeno kupní smlouvou. Koťátka jsou kastrována, každé má aplikovaný mikročip, 3x odčervena, 2x oočkována a řádně vymazlena :)

 
 

kočičí hemžení :)

https://www.youtube.com/watch?v=k8mun62_9cQ

https://www.youtube.com/watch?v=jng3FemyqmM