Jsme rodinná chovatelská stanice a sídlíme na Praze 8.

Jsme samozřejmě členem Českého svazu chovatelů  https://www.schk.cz/schk/ a také nadnárodní organizace FIFE  https://fifeweb.org/index.php a nověji i TICA tica.org/.

Zavazujeme se tím pádem dodržovat chovatelský řád.

 

Mít více koček a možná je i chovat a těšit se z koťátek, byl vždy můj velký sen, který se mi začal plnit přestěhováním se do většího bytu, navíc s ohromnou terasou. Zatím s námi byl britský dlouhosrstý kocourek jménem Myšák ( bohužel Myšáček nás opustil ve věku 17ti let v dubnu 2021 :(.

 

 

 

Několik let jsem tedy jen listovala a pročítala knížky a atlasy koček, až bylo rozhodnuto. K našemu Myšákovi a k dětem jsem vybrala nádherné nejen zjevem, ale hlavně svou povahou a to plemeno RAGDOLL. Tohoto rozhodnutí jsem nikdy nelitovala.

 

Ragdoll jsou totiž kočky snesoucí se s jinými zvířaty v domácnosti, mazlivé a k dětem vynikající.

Jsou to takový pejsci v kočičím kožíšku, doprovázejí mě po bytě na každém kroku. Z doslechu vím, že i někteří alergici, na krásně hebkou srst ragdolla, alergii nemají.

 

Mojí hlavní prioritou je chov zdravých a mazlivých ragdůlků a vždy s průkazem původu.  Také jsem zvažovala koupi nějakého levnějšího nepapírového kocourka, ale jelikož jsem chtěla kočku s předem danou povahou a to povahou nekonfliktní, k dětem a jiným kočkám vhodnou, jsem ráda, že jsem se rozhodla takto. Navíc u nepapírového zvířete vám nikdo nezaručí, jaké bude povahy a co z něj vyroste. U našeho nepapírového Myšáka jsme měli štěstí, že mazlivý byl, ale pár škrábanců dětem uštědřil, miloval totiž jejich židličku :)  Pravý ragdoll by se nikdy po nikom neohnal, volí spíše ústup. 

 

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.